IESA Boys Wrestling 2022 Class A Regional Assignments
Registered Participants: TBD   -   A/AA Enrollment Split: TBD   -   Determining Class Split
Regional Host   |   Co-op = Co-op Host   |   Coed = Coed Approved
Sectional A
@ Johnsburg JHS
Host: Johnsburg JHS
Saturday, March 5, 2022,  9:00 AM
@ Johnsburg JHS
Regional 1 @ Johnsburg JHS   - 2/26/2022
Alden-Hebron   
Fox Lake Stanton   
Ingleside Big Hollow    (Coed)
Johnsburg JHS   
Lindenhurst Millburn MS   
Richmond Nippersink   
 
Regional 2 @ Deerfield Shepard   - 2/26/2022
Buffalo Grove Twin Groves    (Coed)
Deerfield Caruso   
Deerfield Shepard   
Green Oaks Oak Grove    (Coed)
Island Lake Matthews   
Lake Zurich South   
Wauconda   
 
Regional 3 @ Burr Ridge MS   - 2/26/2022
Burr Ridge Gower   
Burr Ridge MS   
Lisle   
Northbrook Wood Oaks   
Prospect Heights MacArthur    (Coed)
 
Regional 4 @ TBD   - 2/26/2022
Darien Eisenhower   
Glenwood Brookwood   
La Grange Gurrie   
Summit Heritage   
Westmont JHS   
Willowbrook Westview Hills   
 
Sectional B
@ Taylor Ridge Rockridge
Host: Taylor Ridge Rockridge
Saturday, March 5, 2022,  9:00 AM
@ Taylor Ridge Rockridge
Regional 5 @ TBD   - 2/26/2022
Genoa Kingston   
Lanark Eastland   
Poplar Grove North Boone   
Rockford Kennedy   
Stillman Valley Meridian    (Coed)
Winnebago   
 
Regional 6 @ Morrison JHS   - 2/26/2022
Erie    (Co-op)
Fulton River Bend   
Milledgeville Chadwick   
Morrison JHS   
Mt. Carroll West Carroll   
Port Byron Riverdale   
Rock Falls    (Co-op)
 
Regional 7 @ Taylor Ridge Rockridge   - 2/26/2022
Colona    (Coed)
Joy Mercer County   
Kewanee Central    (Co-op) (Coed)
Orion   
Sherrard JHS   
Taylor Ridge Rockridge   
 
Regional 8 @ TBD   - 2/26/2022
Marseilles ES   
Ottawa Shepherd   
Plano   
Princeton Logan   
Sandwich   
Seneca    (Co-op) (Coed)
 
Sectional C
@ TBD
Saturday, March 5, 2022,  9:00 AM
@ TBD
Regional 9 @ TBD   - 2/26/2022
Braidwood Reed-Custer    (Coed)
Channahon   
Coal City   
Crest Hill Richland   
Manhattan   
Wilmington   
 
Regional 10 @ Gibson City GCMS   - 2/26/2022
Clifton Nash    (Co-op) (Coed)
Forrest Prairie Central   
Gibson City GCMS    (Co-op)
Herscher Limestone   
Manteno    (Coed)
Peotone   
 
Regional 11 @ LeRoy   - 2/26/2022
Clinton    (Coed)
Colfax Ridgeview    (Co-op)
El Paso-Gridley    (Coed)
Heyworth   
LeRoy    (Co-op) (Coed)
Stanford Olympia   
 
Regional 12 @ TBD   - 2/26/2022
Lawrenceville Parkview    (Co-op)
Monticello   
Mt. Carmel   
Mt. Zion   
Shelbyville Moulton   
Warrensburg-Latham   
 
Sectional D
@ TBD
Saturday, March 5, 2022,  9:00 AM
@ TBD
Regional 13 @ Eureka   - 2/26/2022
East Peoria Central   
Eureka   
Glasford Illini Bluffs   
Lincoln JHS    (Co-op)
Mackinaw Dee-Mack    (Coed)
Peoria St. Philomena   
Tremont    (Coed)
 
Regional 14 @ Canton Ingersoll   - 2/26/2022
Canton Ingersoll   
Havana   
Knoxville JHS   
Macomb   
Monmouth United   
Monmouth-Roseville JHS   
 
Regional 15 @ TBD   - 2/26/2022
Beardstown MS   
Camp Point Central    (Co-op)
Petersburg PORTA JHS    (Co-op) (Coed)
Pittsfield Pikeland   
Rochester   
Springfield St. Agnes    (Co-op)
 
Regional 16 @ TBD   - 2/26/2022
Auburn JHS at Divernon    (Co-op)
Carlyle   
Jerseyville Community   
Litchfield   
Roxana   
Wood River Lewis & Clark